Po - Pá 08:00-17:00 +420 235 520 133
info@vif.cz
Schválené přísady
do automobilových paliv
Pro motoristy
i čerpací stanice
Výrobce aditiv od roku
1994
Zeptejte se

Dotazy

V návodu k obsluze mého vozidla výrobce výslovně zakazuje použití přísad do pohonných hmot či se dokonce nápis "no additives" nachází na víčku palivové nádrže. Znamená to, že nesmím vaše přísady používat?

Výrobce si tak počíná jen proto, že neexistuje norma na přísady do pohonných hmot. Nekompetentní výrobce by tedy mohl prodávat látky obsahující například katalyzátorové jedy.
Naše přípravky Super Benzi Aditiv a Super Diesel Aditiv jsou složeny ze stejných základních komponent, které dodáváme do rafinérií i velkým prodejcům pohonných hmot. Ti je používají k přípravě takzvaných prémiových paliv.
Takže konkrétně naše mazivostní přísady, zvyšovače cetanového čísla a v zimním období i takzvané depresanty obsahuje už většina naft, které u nás natankujete. Naše čisticí přísady pak systémově obsahují například paliva značky Benzina, OMV a některé další. Přidáním Super Benzin Aditivu či Super Diesel Aditivu posouváte dávkování přísad na horní hranici jejich účinku.
Paliva ošetřená našimi přísadami plní všechny požadavky jakostních norem ČSN EN 228 a ČSN EN 590. Případné odmítání reklamací ze strany výrobce vozidla nejen že nemá žádnou věcnou relevanci, ale nepodaří se jej ani podložit rozborem z laboratoře. Palivo se projeví jako velmi kvalitní daleko od minimálních limitů mazivosti, cetanového čísla, oxidační stability a dalších závazných parametrů.

Nakupuji značkové palivo a prodejce uvádí, že už aditivované je. Mám i do něj přidávat vaše přísady?

Obecně se nedoporučuje míchat různé receptury aditiv. Je například velmi obtížné sladit mazivostní a čisticí přísady. Výsledkem míchání různých receptur tedy může dojít k poklesu mazivosti či například zhoršení filtrovatelnosti v zimním období. Přísady, které nejsou navrženy pro český trh, se takto mohou „poprat“ i s látkami, které přidává samotná rafinérie. Takže byť na jiných trzích fungují a jsou na ně kladné reference, na našem mohou některé parametry paliva dokonce zhoršit.
Naše přísady Super Benzin Aditiv a Super Diesel Aditiv jsou plně kompatibilní s u nás prodávanými palivy běžné jakosti a se značkovými palivy od Benziny, OMV, EuroOil a Unipetrol RPA – která koupíte u mnoha supermarketů i jinde. V případě paliv Benzina Verva 100 a Verva Diesel však už není další přídavek aditiv rentabilní, jelikož již prodejcem jsou aditivovány na maximum účinků jednotlivých přísad.

Zbyl mi zimní Super Diesel Aditiv. Smím ho vyjezdit v letním období?

V zimní variantě přísady zabírají část objemu takzvané depresanty – modifikátory krystalické struktury parafinů. Proto v ní je méně zvyšovače cetanového čísla a dalších přísad, které zlepšují chod motoru.
Žádnou chybu neděláte, ale s letní přísadou by motor vašeho vozu mohl fungovat ještě lépe.

Dočetl jsem se, že Super Diesel Aditiv zimní nemám nechávat přes noc ve vozidle. Prý v mrazech tuhne a nešel by pak nalít do nádrže. Jak mám pak věřit, že před "zamrznutím" ochrání samotnou naftu?

Depresant v zimní přísadě není ředidlo. Je to modifikátor krystalické struktury parafinů. Pokud je v naftě přítomen ve chvíli, kdy se při poklesu teploty začnou vylučovat první parafiny, vzniknou místo velkých jen malé – které mnohem méně ucpávají palivový filtr.
Sám modifikátor v mrazech tuhne. Aby netuhnul, museli bychom přísadu naředit, jako to dělá konkurence. A to je proti naší politice co nejvyšší účinnosti za co nejnižší cenu.

Super Benzin Aditiv kupuji celá léta. Předloni jsem si všimnul, že změnil barvu na modrou a najednou a je mnohem tekutější. Zůstává stejně účinný?

Ano, koncem roku 2017 jsme změnili recepturu detergentu – čisticí látky, která je hlavní složkou Super Benzin Aditivu. Stejně účinně, jako receptura předchozí, čistí ventily a sací kanály u motorů s nepřímým vstřikem. Ještě lépe však injektory a spalovací prostory u motorů s přímým vstřikem paliva – což jsme dokázali hned několika motorovými zkouškami.

Máte další dotazy?

Neváhejte se zeptat

Vydali jsme nový článek zde